Pole dance to coraz popularniejszy, ciekawy i wymagający sport, który pozwala na przełamanie barier i stereotypów.

Korzyści z regularnych treningów pole dance jest wiele. Z pewnością pomogą one wyszczuplić ciało, zwiększyć siłę, wzmocnić i uelastycznić mięśnie, a także poprawić ogólną kondycję organizmu. Ale to z pewnością nie wszystko! Zapytaliśmy naszych kursantów i kursantki, co ich zdaniem jest najważniejszą korzyścią płynącą z regularnego trenowania pole dance. Poniżej przeczytasz najciekawsze odpowiedzi.

Pierwszy raz na rurce? Sprawdź, jak się przygotować do pierwszych zajęć pole dance.

”Pole dance pozwolił mi zaakceptować swoje ciało.”

Pierwsze treningi pole dance zwykle wiążą się ze stresem, niepewnością i poczuciem wstydu. Porównujemy się z innymi osobami na sali, porównujemy swoje sylwetki, muskulaturę i umiejętności. Z czasem treningi pole dance przestają być okazją do porównywania z innymi, a stają się archiwum Twoich własnych osiągnięć. Szybko zaczniesz podziwiać swoje ciało i to, ile potrafi zrobić, zaczniesz rozumieć, jak funkcjonuje, jak je wzmacniać i dbać o jego kondycję i wydolność. Widok innych osób również stanie się normalnością, bo na sali każdy z nas jest taki sam, niezależnie od posiadanych fałdek, włosków, czy rozstępów. Pole dance kocha wszystkie ciała!

“Dzięki pole dance uwierzyłam w siebie”

Sportowe postępy sprawiają, że zaczynamy z zachwytem patrzeć na swoje umiejętności. Gdy porównamy swoje pierwsze kroki w pole dance do aktualnych treningów, naturalnie czujemy dumę. To, co jakiś czas temu napawało strachem, dziś jest w pełni zrozumiałym elementem treningu. Wzmacnianie krok po kroku i odblokowywanie nowych możliwości świetnie wpływa na postrzeganie siebie i wzmacnia wiarę we własne umiejętności. Stopniowa zwiększa się świadomość ciała i pewność siebie. Jeśli na treningu dał_ś radę, to w życiu też sobie poradzisz! Zaufaj sobie.

“Na sali treningowej rodzą się prawdziwe przyjaźnie”

Pole dance tylko z pozoru jest sportem indywidualnym. Wzajemna motywacja i wsparcie są nieocenione podczas treningów grupowych; dzieląc rurkę z koleżanką i wzajemnie się asekurując, budujemy zaufanie i dobre relacje, które z czasem wychodzą także poza salę treningową. Rurka łączy, a posiadanie pole bff to wspaniała sprawa!

Wybierasz się na trening pole dance? Przeczytaj poradnik pole dancowego savoir-vivre.

“Pole Dance pomógł mi odnaleźć w sobie pasję do nowego hobby, w które chce się angażować”

Nowy sport to nowe wyzwania! Nowa inicjatywa budzi ciekawość, dodaje emocji i pozwala na sporą dawkę sportowej adrenaliny, która z czasem przeradza się w pasję na lata… lub na całe życie!

“Treningi pozwalają mi skupić się tylko na sobie.”

Powszechne przebodźcowanie i nadmiar stresu nie dają głowie odpocząć. Cały dzień spędzany na wysokich obrotach sprawia, że zamykamy się w spirali myśli, listy obowiązków i nerwowych wyliczeniach. Podczas treningu jednak myślisz tylko o tym, co jest tu i teraz. Niedokończone projekty i niewysłane maile idą w zapomnienie, gdy ciało jest zajęte dynamiczną rozgrzewką lub nauką nowej figury. Wtedy liczysz się tylko Ty!

Inne, równie ważne korzyści płynące z pole dance wg naszych kursantek i kursantek to:

  • większe barki,
  • nowe, wspaniałe sportowe ubrania,
  • przewartościowanie swoich priorytetów,
  • zmniejszenie stresu,
  • nowe znajomości i rozszerzenie sieci kontaktów,
  • wyzbycie się wymówek, bo w końcu sport stał się przyjemnością, a nie obowiązkiem,
  • zwiększenie zainteresowania zdrowiem i kondycją.

A jak jest u Ciebie?
Co Tobie dały regularne treningi pole dance?

Masz pytania dotyczące zajęć w naszym studio?
Napisz do nas: kontakt@chodznapoledance.pl

Dołącz do nas:
Na Instagramie.
Na Facebooku.
I bądź częścią naszej grupy dyskusyjnej.