Treningi pole dance zyskują na popularności, a studia pole dance gromadzą coraz szersze grono kursantek i kursantów.

Studio zrzesza różne osoby o odmiennych charakterach i temperamentach, a także wymaganiach co do atmosfery na sali i stylu prowadzenia zajęć. Dla trenerów sprostanie tym wymaganiom i zapanowanie nad ładem na sali bywa nie lada wyzwaniem. Przeczytaj nasz krótki poradnik pole dancowego savoir-vivre, dzięki któremu dowiesz się, co warto, a czego nie warto robić na sali treningowej.

Pierwszy raz na rurce? Sprawdź, jak się przygotować do pierwszych zajęć pole dance.

Nastawienie ma znaczenie

Jednym z najważniejszych czynników sprawiających, że trening można nazwać udanym, jest atmosfera. Nie jest tajemnicą, że emocje się udzielają i wpływają na inne osoby na sali. Zdrowa rywalizacja, uśmiech, zachęcanie i kibicowanie skutecznie poprawiają atmosferę na zajęciach i budują pozytywne więzi między uczestnikami. Z drugiej strony, widoczne zdenerwowanie, ostentacyjne znudzenie, narzekanie i brak chęci współpracy mogą negatywnie wpływać na inne osoby. Każdy z nas ma swoje osobiste demony i problemy, ale warto zostawić je przed studiem, a podczas treningu pożytkować myśli i energię tylko na sportowe wyzwania.

Punktualność

Często spóźniasz się na zajęcia? Warto popracować nad punktualnością. Dzięki temu nie tylko zdążysz odbić się na recepcji, przebrać się, wziąć udział w całej rozgrzewce, ale też nie zaburzysz trybu zajęć grupie.

Słuchaj i pytaj

Pamiętaj też, że słuchanie i wykonywanie poleceń trenera jest kluczowe dla Twojego bezpieczeństwa na treningu. Nie rób figur na własną rękę ani nie wplataj w combosa przejścia, którego nie zaleciła Ci trenerka. Uwierz nam, naprawdę wie, co robi :). Podczas tłumaczenia sekwencji figur nie przerywaj, poczekaj na koniec wypowiedzi i dopiero wtedy zadawaj pytania. Pamiętaj, że żadne z nich nie jest „głupie” - jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, zawsze warto doprecyzować i rozwiać wątpliwości.

Ploteczki zostaw na później

Trening jest okazją do spotkania osób, których nie widzimy na co dzień i wizja pogaduszek bywa bardzo nęcąca. Wyobraź sobie jednak, że podczas zajęć wszyscy na sali rozmawiają w podgrupkach o różnych tematach: ploteczki z pracy, nowa restauracja, weekendowa impreza, planowane wyjazdy czy najlepszy przepis na ciasto drożdżowe. Chaos, prawda?

Dbaj o czystość

Codziennie przez części wspólne studia i sale treningowe przewijają się dziesiątki osób. Stosowanie się do elementarnych zasad czystości pozwala cieszyć się czystością i komfortowym korzystaniem z wszystkich zasobów studia.

W szatni: korzystaj z szafek i wydzielonych miejsc do pozostawienia swoich rzeczy. Dbaj o to, aby nie zastawiać przejść (np. plecakiem czy torbą).

Na sali: przed treningiem ściągnij biżuterię i zegarek i zwiąż włosy gumką. Otwierając tubę z magnezją, upewnij się, że z wieczka nie wysypuje się zaschnięta jej część. Jeśli się tak stanie, zbierz okruchy i wyrzuć je. Po skończonym treningu odłóż wszystkie akcesoria (np. maty, kostki, ciężarki, gumy) na swoje miejsce, przetrzyj rurkę ściereczką z płynem do dezynfekcji (zwróć uwagę, czy na rurce nie została zaschnięta magnezja). Jeśli korzystał_ś z materaca, zdezynfekuj go i złóż w odpowiedni sposób (pamiętaj, aby nie szarpać rzepów).

Cały nasz team dba o studio, jak tylko może i stara się, aby Chodź na Pole Dance było miłym i przyjemnym miejscem dla każdego. Wierzymy, że i Tobie na tym zależy! Z góry dziękujemy za stosowanie się do wyżej wymienionych punktów.

Masz pytania dotyczące zajęć w naszym studio?
Napisz do nas: kontakt@chodznapoledance.pl

Dołącz do nas:
Na Instagramie.
Na Facebooku.
I bądź częścią naszej grupy dyskusyjnej.