Stretching Day - Kama Nienałtowska
26 Listopada 2022 Rusznikarska

Zapraszamy na 4 autorskie bloki warsztatowe Kamy Nienałtowskiej - niekwestionowanej królowej polskiego stretchingu.

Kama trenuje ponad 30 lat, na swoim sportowym koncie ma między innymi gimnastykę artystyczną, taniec klasyczny, tańce latynoskie. Swoją wiedzę przekazuje od ponad 18 lat, prowadząc i organizując warsztaty i szkolenia ze stretchingu dla polskiej kadry instruktorskiej, artystów profesjonalistów i amatorów.

Front stretch - warsztaty dedykowane szpagatom wykroczno-zakrocznym. Zaczynamy od pracy z autonomicznym układem nerwowym, stymulujemy układ przywspółczulny, pracujemy z oddechem i dowiadujemy się m.in., co to ma wspólnego z prawidłowym ułożeniem miednicy w szpagacie, domykaniem biodra i nieprzeciążaniem odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Rozluźniamy blokady, aktywujemy i uplastyczniamy mięśnie odgrywające najważniejsze role podczas pracy nad szpagatami (w tym m.in. nad grupą kulszowo-goleniową, biodrowo-lędźwiową, mięśniami pośladkowymi i gruszkowatym). Nie zabraknie także pracy z somatycznym układem nerwowym oraz pracy nad poprawianiem kontroli w maksymalnych zakresach.

Back stretch - przepis na wygięcia do tyłu jest dwuczłonowy: składa się z pracy nad rozciąganiem "przodu" i wzmacnianiem "tyłu". Nie da się także pominąć roli obwodowego układu nerwowego. W tym celu na warsztatach rozbieramy gięcia na czynniki pierwsze, czyli pracujemy z autonomicznym układem nerwowym, znosimy nadmierne napięcia w klatce piersiowej, uplastyczniamy kręgosłup, żebra, mostek, poprawiamy stabilizację centralną, wzmacniamy mięśnie grzbietu, pośladki, rozciągamy przednią taśmę mięśniową, mięśnie piersiowe, grupę biodrowo-lędźwiową i mięśnie czworogłowe uda, zwiększamy zakresy ruchu w ramionach, mobilność łopatki i bioder. Następnie z powrotem składamy to wszystko w wygięcia w taki sposób, żeby były zdrowsze, mniej podatne na kontuzje i coraz przyjemniejsze.

Power stretch - program warsztatów zawiera ćwiczenia zwiększające siłę, poprawiające mechanikę pracy mięśni i przewodnictwo nerwowe między mózgiem a mięśniami. Warsztaty power stretch nie są dynamiczne, w charakterze trochę zbliżone do ćwiczeń typu joga/pilates/kalistenika. Pracujemy nad siłą i balansem, żeby być w stanie w praktyce wykorzystywać nasze zakresy ruchu (np podnosić wysoko nogi, robić mostki ze stania, figury pole dance typu Eagle, Janeiro czy Rainbow Marchenko). Uczymy się oddychać przy wysiłku, żeby dotleniać prawidłowo mięśnie i wspomagać tym samym ich pracę. Na tych warsztatach często można znaleźć odpowiedź na to, dlaczego coś nas boli, dlaczego nie robimy postępów lub np. mdli nas podczas rozciągania.

Mostek ze stania - na tym warsztacie omawiamy podstawowe ćwiczenia pomagające zbudować zakres gięcia pleców i rozciągnięcia ramion, potrzebne do swobodnego korzystania z mostka, pracujemy nad stabilizacją centralną, właściwym angażowaniem mięśni grzbietu i stabilnym kontaktem nóg z podłożem. Poznajemy wprawki, które pomagają oswoić się ze skłonem do tyłu i jedną z technik wykonywania mostka ze stania, która stymuluje równomierne rozłożenie napięć mięśni grzbietu i przeciwdziałanie przeciążeniom. Zajęcia dla osób, które są w stanie samodzielnie wykonać mostek z leżenia.

    Cennik:
  • 1 blok: 160 zł
  • 2 bloki: 300 zł
GodzinaNazwaProwadzącyPoziomMiejscaCena
11:00 - 12:30Kama NienałtowskaWszystkie poziomy12160 zł
12:45 - 14:15Kama NienałtowskaWszystkie poziomy12160 zł
14:30 - 16:00Kama NienałtowskaWszystkie poziomy12160 zł
16:15 - 17:45Kama NienałtowskaWszystkie poziomy12160 zł
WARSZTATY MIKOŁAJKOWE
3 grudnia 2022 Długa

Zapraszamy na mikołajkowe warsztaty w ChnPD!
Przygotowałyśmy dla Was 4 bloki w świąteczno-zimowym klimacie, podczas których z pewnością udzieli się Wam magiczna aura tego wyjątkowego czasu. Na każdym bloku bardzo mile widziane są przebrania tematyczne. Puść wodze fantazji! Od świątecznych skarpetek, po anielskie skrzydełka czy rogi reniferów — pamiętaj jednak, aby zachować umiar w akcesoriach, aby móc wykonać wszystkie ćwiczenia w bezpieczny sposób :)

Wybierz swój blok i wskakuj z nami na sanie dobrej sportowej zabawy!

Xmas Spin - warsztaty dla miłośników i miłośniczek rurki obrotowej! Po rozgrzewce w świątecznym klimacie nauczysz się 3 efektownych combosów z pięknymi figurami i przejściami. Warsztaty na poziomie level 1/level 2 dla osób, które potrafią poprawnie wykonać podstawowe figury odwrócone.

Jingle Bells Xmas Shapes - warsztaty na rurce statycznej, podczas których nauczysz się, jak dobrze ułożyć się na rurce i wykonasz piękne figury, które rewelacyjnie wyglądają na żywo i na zdjęciach! Idealna okazja, aby dodać do swojego pole archiwum nowe, piękne fotki. Warsztaty dedykowane osobom z poziomów level 1/level 2. Wymagania: poprawna Vka, Inside i Outside, mile widziane Brass Monkey.

Santa Exo Baby - Roztańczona zabawa dla fanów exotic dance i świątecznego hitu „Santa Baby”. Choreografia w stylu Exotic Flow na poziomie OPEN (wymagana umiejętność wykonania piruetu, slajdu oraz podstawowych obrotów przy rurce statycznej — aby wziąć udział w warsztatach, należy mieć ukończony poziom INTRO). Tańczymy w butach lub skarpetkach. Koniecznie zabierz ze sobą nakolanniki.

„All I want for Christmas is you" - Na warsztatach zinterpretujemy tanecznie jeden z największych świątecznych hitów! Choreografia będzie połączeniem różnych technik tanecznych dostosowanych do poziomu kursantów. Będziemy bawić się ruchem i wspólnie stworzymy pełen pozytywnej energii układ, który doskonale wprawi Was w mikołajkowy i świąteczny nastrój!

    Cennik:
  • 1 blok: 40 zł
  • 2 bloki: 75 zł
  • 3 bloki: 105 zł
  • 4 bloki: 135 zł
GodzinaNazwaProwadzącyPoziomMiejscaCena
09:00 - 10:15Xmas SpinAga MaryniakLevel 1 / Level 2640 zł
10:30 - 11:30Jingle Bells Xmas ShapesPatrycja Piękoś-MorągLevel 1 / Level 21240 zł
11:45 - 13:00Santa Exo BabyKasia WilczyńskaWszystkie poziomy640 zł
13:15 - 14:45„All I want for Christmas is you"Natalia BystrońWszystkie poziomy1040 zł