Pierwsze zajęcia pole dance

Pierwszym zajęciom pole dance towarzyszy zwykle pełen wachlarz emocji - od niesamowitej ekscytacji i radości przez zaniepokojenie, niepewność, a nawet lekki stres czy strach.

Spokojnie - to normalne!
Emocje są dobre - to znak, że Ci zależy.

W głowie przyszłej kursantki kłębi się też wiele pytań:
Jak się przygotować do zajęć?
Czego spodziewać się po pierwszych zajęciach? Czy dam sobie radę?
Jaki strój do pole dance wybrać? Co ze sobą zabrać?

Przeczytaj porady naszych trenerek - dzięki nim łatwiej będzie Ci przygotować się do swojego pierwszego treningu pole dance.

Pierwsze zajęcia pole dance - jak się przygotować?

Przede wszystkim: nastaw się pozytywnie!
Przyjdź do nas z otwartą i pełną ciekawości głową.
Pamiętaj, że to Twoje pierwsze zajęcia, więc nie oczekuj od siebie, że wszystko będzie proste i nie zrażaj się potknięciami. To ma być dobra zabawa i początek pięknej sportowej przygody - daj się jej ponieść i odkryć krok po kroku.

W dniu zajęć nie smaruj swojego ciała olejkiem, kremem czy balsamem - utrudni to trzymanie się na rurce. Przed zajęciami umyj ręce, co pomoże w odpowiedniej przyczepności i pewniejszym chwycie - krem do rąk na dłoniach zdecydowanie nie jest sprzymierzeńcem w tym sporcie

Sprawdź też, czy zapisałaś się na odpowiednie zajęcia.
Naukę pole dance w naszym studio rozpoczynamy na poziomie INTRO, który jest wprowadzeniem do zajęć Pole Dance. Jeśli nigdy do tej pory nie miałaś styczności z rurką, to są to zajęcia dla Ciebie. Grupa BASIC jest kolejnym poziomem, na którym opanowujemy naukę podstawowych figur. Każda grupa progresuje w swoim tempie, moment jej awansowania do wyższego poziomu wyznacza trener prowadzący.

Pierwszy trening na rurce - co ze sobą zabrać?

Na zajęciach warto mieć butelkę wody i magnezję (w formie płynnej), która pomaga w chwycie - kupisz ją na recepcji lub w sklepach sportowych.
Rurę na sali przecieramy ściereczką z mikrofibry - jeśli masz taką w domu to wypierz ją i przynieś na zajęcia. Ściereczki dostępne są także na recepcji, więc jeśli takiej nie posiadasz lub zapomnisz, to w dniu treningu możesz kupić ją u nas za kilka złotych.

Jeśli korzystasz z karty partnerskiej (Multisport) to zabierz ją koniecznie ze sobą - karta może być w formie elektronicznej w aplikacji w telefonie. Pamiętaj też o dokumencie tożsamości.

Na zajęciach warto mieć spięte włosy, zachęcamy zatem do zabrania gumki lub opaski do włosów. Pomaga to nie tylko w bezpieczniejszym treningu, ale także w zachowaniu czystości na sali.

Pierwszy trening pole dance - jaki strój wybrać?

Na pierwsze zajęcia najlepiej sprawdzą się krótkie spodenki i sportowy top.

Pole dance bazuje na przyczepności ciała do rurki, więc im większa powierzchnia ciała będzie odsłonięta, tym więcej figur możemy wykonać. Sugerujemy zatem, aby spodenki były relatywnie krótkie, a sportowy top odsłaniał brzuch. Pamiętaj, że najważniejszą sprawą jest Twój komfort - jeśli wolisz przyjść w dłuższej koszulce, śmiało!
Nie zalecamy jednak legginsów czy kolarek - osłonięta skóra nóg uniemożliwi Ci wykonanie figur.

Ćwiczymy bez butów - boso lub w skarpetkach. Do niektórych figur trener może poprosić Cię o ściągnięcie skarpetek - zaufaj mu
Pamiętaj, aby przed zajęciami ściągnąć biżuterię oraz zegarek. Zapewni to większe bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko zarysowań rury. Jeśli korzystasz z zegarka sportowego, ściągnij go od razu po rozgrzewce.

Czy dam sobie radę na zajęciach pole dance?

Oczywiście, że tak!

Pamiętaj, że jesteś tutaj pierwszy raz i nikt nie wymaga od Ciebie idealnej formy i perfekcyjnych figur - Ty również nie powinnaś

Siła, rozciągnięcie i zrozumienie techniki przychodzą z czasem - daj sobie go i nie zrażaj się niedociągnięciami.

Zależy nam na tym, aby każdy uczestnik zajęć czuł się dobrze.
Nie bój się zgłaszać swoich uwag, zadawać pytań czy poprosić o pomoc trenera - jesteśmy tu dla Ciebie.

Podobał Ci się ten wpis?
Udostępnij go osobie, która rozważa zapisanie się na zajęcia pole dance!